mc.yandex.ru

Zastosowanie lamp ledowych w przemyśle

Lampy LED stosowane w przemyśle są narażone na wyjątkowo wymagające warunki pracy. W halach, magazynach wysokiego składowania i obiektach przemysłowych wymagane są lampy nie tylko efektywne, ale też odporne a uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Przedsiębiorcy cenią sobie oświetlenie energooszczędne, a do tego – ekologiczne. To wszystko oferują przemysłowe lampy LED.

Czytaj więcej...

Zalety i ograniczenia oświetlenia typu LED

Diody LED są stosunkowo nowym wynalazkiem. Nie zmienia to faktu, że nieustająco podbijają kolejne rynki i branże. I nic w tym dziwnego – ich długa żywotność oraz wysoka efektywność pracy sprawiają, że ten typ oświetlenia coraz częściej zastępuje tradycyjne żarówki (dowiedz się, jakie znaczenie ma prawidłowe oświetlenie w firmie). Oświetlenie LED ma jednak też kilka wad, dlatego przybliżamy minusy, ale i plusy, które zdecydowanie warto poznać nieco bliżej.

Czytaj więcej...

Technologia LED – wybór nowoczesnego oświetlenia

Wymiana tradycyjnego oświetlenia na energooszczędne oświetlenie LED przynosi szereg korzyści każdej firmie. Pojawiające się zalety szybko docenią wszystkie osoby w danym zakładzie: od szeregowego pracownika, aż po kadrę zarządzającą. Warto przyjrzeć się tej technologii bliżej.

Czytaj więcej...

Lampy LED dla roślin

Uprawa roślin w szklarniach nie jest łatwym zadaniem. Pod uwagę wchodzi wiele różnych aspektów, takich jak konstrukcja, materiał pokryciowy, system nawodnienia czy odpowiednie nawożenie. Chociaż szklarnie zapewniają odpowiednią temperaturę i wilgotność dla roślin, nie zawsze są w stanie zapewnić wystarczającą ilość światła. Problem ten rozwiązuje wykorzystanie oświetlenia sztucznego. Aby było ono wydajne i energooszczędne, w szklarniach montuje się specjalistyczne oświetlenie LED.

Czytaj więcej...

Jakie normy musi spełniać oświetlenie miejsc pracy?

Oświetlenie stanowiskowe jest fizycznym czynnikiem środowiska pracy. Jeśli jest źle zrealizowane, może zostać zaliczone do czynników uciążliwych, czyli takich, które przez swój negatywny wpływ na organizm człowieka mogą prowadzić do jego zmęczenia lub pogorszenia zdrowia, co negatywnie odbija się na poziomie jakości wykonywanej pracy. Z tego względu parametry oświetlenia stanowiskowego muszą być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1997 roku oraz spełniać kryteria najnowszej normy oświetleniowej PN-EN 12464-1: 2012. Pracodawca powinien w każdym pomieszczeniu zapewnić oświetlenie dzienne, elektryczne lub kombinację ich obu. Pamiętajmy, że stosowanie samego oświetlenia elektrycznego wymaga uzyskania zgody inspektoratu sanitarnego. Sprawdźmy, jakie parametry oświetlenia miejsc pracy określa wspomniana norma.

Czytaj więcej...

Jakie znaczenie ma prawidłowe oświetlenie w firmie?

Prawidłowe oświetlenie w firmie jest gwarantem bezpieczeństwa oraz komfortu pracowników. Pełni istotną funkcję w kształtowaniu środowiska pracy i może znacząco przyczyniać się do wzrostu wydajności pracowników. Właściwe oświetlenie w miejscu pracy umożliwia pracownikom szybkie spostrzeganie i rozróżnianie szczegółów oraz sprawia, że praca wzrokowa nie wywołuje uczucia dyskomfortu. Dobrze dobrane oświetlenie stanowiskowe pozytywnie wpływa na organizm człowieka i reguluje jego biorytm.

Czytaj więcej...