mc.yandex.ru

Technologia LED – wybór nowoczesnego oświetlenia

Lediko - producent oświetlenia LED

Wymiana tradycyjnego oświetlenia na energooszczędne oświetlenie LED przynosi szereg korzyści każdej firmie. Pojawiające się zalety szybko docenią wszystkie osoby w danym zakładzie: od szeregowego pracownika, aż po kadrę zarządzającą. Warto przyjrzeć się tej technologii bliżej.

Oświetlenie LED – jak działa?

Czym światło LED różni się od tradycyjnych żarówek? Diody LED wykorzystują zjawisko elektroluminescencji. Najprościej mówiąc, energię z prądu zamieniają bezpośrednio w światło, bez zbędnego nagrzewania się. Ta technologia to absolutny przełom w oświetlaniu. Diody LED nie zużywają tyle energii co zwykłe żarówki, dzięki czemu są rozwiązaniem ekologicznym, przynoszącym także znaczne oszczędności ich właścicielom. Mają zdecydowanie dłuższą żywotność niż zwykłe żarówki. Dodatkowo technologia LED pozwala na uzyskanie światła o dowolnej barwie. Jak to wszystko przekłada się na korzyści dla firm?

Korzyści dla pracowników i właściciela firmy

Oświetlenie LED przynosi widoczne korzyści wszystkim pracownikom firmy. Dzięki oświetleniu LED można odpowiednio doświetlać konkretne miejsca pracy – np. niebieskie widmo redukuje poziom ospałości, co korzystnie przekłada się na jakość pracy przy linii produkcyjnej. Specjaliści odpowiedzialni za elektrykę w prosty sposób mogą dokonywać napraw i wymian: zmodernizowane oświetlenie pozwala na wpinanie i wypinanie opraw bez konieczności wyłączania oświetlenia w hali. Nowa sieć podnosi także bezpieczeństwo pożarowe. Natomiast niższy poziom nagrzewania się sprawia, że energooszczędne lampy LED są mniej podatne na zabrudzenia, a przemyślane konstrukcje zapewniają wysoką odporność na osadzanie się kurzu czy pyłów. Korzyści z instalacji oświetlenia LED z pewnością zauważy sam zarząd, który wydawane do tej pory środki na rachunki za oświetlenie będzie mógł wykorzystać na nowe projekty i inwestycje. Obniżeniu ulegają także koszty zużycia energii na klimatyzację. Warto tutaj podkreślić, że oświetlenie LED — dzięki swojej bezawaryjności — gwarantuje brak przestojów w pracy oraz podnosi bezpieczeństwo w zakładzie. Dzięki tym wszystkim zaletom firma staje się ekologiczna, nowoczesna i mocno konkurencyjna.