mc.yandex.ru

Zastosowanie lamp ledowych w przemyśle

Lediko - producent oświetlenia LED

Lampy LED stosowane w przemyśle są narażone na wyjątkowo wymagające warunki pracy. W halach, magazynach wysokiego składowania i obiektach przemysłowych wymagane są lampy nie tylko efektywne, ale też odporne a uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Przedsiębiorcy cenią sobie oświetlenie energooszczędne, a do tego – ekologiczne. To wszystko oferują przemysłowe lampy LED.

 

Norma IP 65

Wysokiej jakości przemysłowe lampy LED powinny spełniać normę IP65. IP to skrót od angielskich słów „International Protection Rating”, oznaczającego współczynnik ochrony urządzeń elektrycznych. Norma IP65 oznacza, że lampy posiadają szczelną ochronę przez wnikaniem pyłu i strumieniami wody. Mogą pracować więc nawet w najtrudniejszych warunkach, gwarantując bezpieczne i efektywne oświetlenie.

Standardy HACCP

Jeśli chodzi o przemysł żywnościowy, lampy muszą spełniać standardy HACCP, dotyczące odporności na osadzanie się zanieczyszczeń i łatwości czyszczenia. Dodatkowo często lampy używane są w chłodniach i mroźniach, gdzie muszą pracować w bardzo niskich temperaturach. W tym przypadku korzysta się z lamp o trójkątnym przekroju profilu, dzięki któremu zanieczyszczenia, takie jak wióry czy kurz nie osadzają się na oprawie. Do pracy w wyjątkowo niskich temperaturach zaleca się lampy takie jak oferowana przez nas Lediko LED ALVA 2, z odseparowanym termicznie zasilaczem.

Unikalne cechy oświetlenia LED a przemysł

Dlaczego jeszcze lampy LED znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle? Przede wszystkim są to solidne i wytrzymałe mechanicznie konstrukcje, bardzo odporne na drgania, wibracje  i uderzenia. Włączają się natychmiast, umożliwiają też ustawienie poziomów jasności w przygaszonym trybie pracy. Dodatkowo mają modułową budowę, dzięki której ułatwione jest oddawanie ciepła do otoczenia. Ich długa żywotność i bezawaryjność ograniczają do minimum przestoje w pracy spowodowane koniecznością napraw i wymian oświetlenia. Reasumując, oświetlenie LED jest obecnie najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem dla przemysłu.