mc.yandex.ru
Lediko - producent oświetlenia LED

Oświetlenie fontanny mulitimedialnej - Wrocław, Polska

Fontanna 5

Oświetlenie dekoracyjne

 
 

 

 

Rodzaj oświetlenia Oświetlenie dekoracyjne
Typ realizacji Nowe oświetlenie
Typ diod Diody LED mocy Xlamp
Rodzaj modułów Moduły RGB

Od 4 czerwca 2009 roku mieszkańcy i turyści odwiedzający Wrocław, stolicę Dolnego Śląska, położoną na południowym zachodzie Polski, mogą podziwiać jedną z największych fontann multimedialnych na świecie. Fontanna, oświetlona diodami LED mocy, znajduje się w atrakcyjnej turystycznie części Wrocławia, nieopodal Hali Stulecia, która jest obiektem wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Hala Stulecia jest częścią szerszego, zabytkowego zespołu architektonicznego, w którego sąsiedztwie zlokalizowany jest piękny park, rozległy ogród zoologiczny oraz oryginalny Ogród Japoński. Nowoczesna fontanna multimedialna, utworzona w miejscu poprzednio istniejącej, nawiązuje do pierwotnej wizji architektów z początku XX wieku. Wykonawca renowacji fontanny - firma Gutkowski, specjalizująca się w budowie nowoczesnych fontann, basenów i zbiorników wodnych, powierzyła zaprojektowanie i wyprodukowanie modułów LED w wersji RGB firmie LEDIKO. Do spektakularnych iluminacji wykorzystano diody LED mocy XLamp firmy CREE i wydajne soczewki fińskiej firmy LEDIL.

Fontannę rozświetla blisko 800 różnych rozmiarów diodowych opraw oświetleniowych umieszczonych pod wodą. W niecce fontanny o powierzchni 10000m2 zainstalowano niemal 300 dysz wodnych różnego rodzaju. Bogactwo urządzeń wodnych jest ogromne: dysze pieniące, dynamiczne, mgielne, punktowe, palmowe i gejzery. Słupy wodneunoszą się na wysokość do 40 metrów. Na ekranie wodnym o powierzchni 700m2 można podziwiać animacje multimedialne wyświetlane przez projektory klasyczne i laserowe. Fontanna wyposażona jest dodatkowo w 3 unikalne dysze ogniowe. Największych wrażeń dostarcza praca fontanny w rytmie muzyki wsparta oświetleniem dynamicznie zmieniającym barwę i pokazem sztucznych ogni. Całość tworzy niezapomniane widowisko będące połączeniem wody, światła, muzyki i ognia.

W projekcie tym LEDIKO odpowiadało za dostarczenie modułów składających się z 16 oraz 12 diod LED mocy do wszystkich dużych punktów oświetleniowych. Łącznie zastosowano w nich ponad 6500 diod LED mocy XLamp, w wykorzystaniu których LEDIKO się specjalizuje od 2005 roku. W projekcie dopasowanym do potrzeb instalacji niezbędna były umiejętności i wiedza firmy w zakresie konstruowania niezawodnych modułów LED, które potwierdza wieloletnie doświadczenie i status CREE LED Solution Provider.

Poznaj nasze moduły LED     Pobierz PDFLEDIKO - projektowanie modułów LED pod zamówienie - prezentuje Adam Wilanowski (skip to 90s)
Fontanna 4
Fontanna 9
Fontanna 9.1
Fontanna 8
Fontanna 7
Fontanna 6
Fontanna 5
Fontanna 3
Fontanna 2
Fontanna 1